Poliüretan Zemin Kaplama

Poliüretan Epoksi Kaplama

Zemin kaplama teknolojisinin güncel seçeneklerinden biri olan poliüretan epoksi, estetik, dayanıklı ve kullanışlı özelliğe sahip bir seçenektir. Zemin ve izolasyon işlemlerinde güvenle kullanılan bu madde, kimyasal tepkimelere karşı dayanıklıdır. Poliüretan kaplama daha yumuşak ve üç dört gün içinde sertleşmektedir. 

Silinebilen ve izolasyon özelliği sayesinde maksimum koruma sağlayan etkili bir maddedir. Toz tutmayan ve sıcak değişimi nedeniyle mekanik parçalanma gibi olumsuz durum meydana getirmemektedir. 

Bu maddenin uygulanışı konusunda profesyonellik önemli bir konudur. Uygulamada uzman ekiplerimiz, Poliüretan epoksi kaplama işlemi öncesinde uygulama yapılacak alanı incelemektedir. Dayanıklı olan ve hızlı bir şekilde uygulanan bu uygulama, mükemmel zemin kaplama teknolojisinin en son versiyonudur. 

Poliüretan Epoksi Kaplama Kullanım Alanları 

Zeminden soğuk alan bütün alanlarda ısı izolasyonu gerçekleştiren ve ortamın ısınmasında etkili olan Poliüretan epoksi kaplama, ses yalıtımı konusunda da oldukça başarılı özelliklere sahiptir. Ağır sanayi dışında evlerde ve özel mekanlarda poliüretan kaplama tercih edilmektedir. Zeminden gelen soğuğu tutarak ortamın ısınmasında oldukça etkilidir. 

Bir günlük bir bekleyiş sonunda kullanılabilir hale gelen poliüretan epoksi kaplama, bu gün birçok iş yerinde ve ofiste tercih edilen bir seçenek haline gelmiştir. Bir günün sonunda yürümek için uygun hale gelen bu zemin çalışması, ağır eşyalara karşı mukavemet kazanabilmesi için bir haftalık bir süre gereklidir. Bir hafta sonunda ağır eşyalara karşı direnç kazanarak daha sağlam hale gelmektedir. 

Klasik zemin uygulamalarına nazaran daha kaliteli ve görsel açıdan mükemmel olan bu kaplama tekniği birinci sınıf özelliği sahiptir. Poliüretan epoksi kaplama kullanım alanları, ev, ofis, teras ve benzeri özel alanlardır. Zemin kaplamada kullanılan bu teknik, rengarenk desen seçenekleriyle mükemmel bir estetiğe sahiptir. Direnci fazla olan epoksi kaplamalar hastane, hangar, fabrika ve benzeri yerler için üretilmiştir. Daha sert ve kimyasal asitlere daha dayanıklı olur.

Poliüretan Epoksi Kaplama Fiyatları 

Zemin kaplama kategorisinde ilk sırada yer alan bu uygulama, özel mekanlarda, mutfaklarda ve teraslarda etkili sonuç vermektedir. Özellikle nemlenme problemi olan yerlerde etkili olmaktadır. Bütün bu alanlarda gerçekleştirilen zemin kaplama uygulamaları, poliüretan epoksi zemin kaplama fiyatları bakımından farklılık göstermektedir. Tercih edilen model ve kaplama yapılacak alanın genişliği, fiyatları doğrudan etkileyen diğer önemli bir konudur. 

Kalınlığı farklı olan uygulamaların fiyatı da farklıdır. İster 2.5 mm, ister 6 mm kalınlığında poliüretan epoksi kaplama yaptırabilirsiniz. Hemen hemen bütün iç mekanlarda kolaylıkla uygulanabilen bu uygulama, renk seçeneğine sahiptir.

Profesyonel zemin kaplama kategorisinde tercih edilen bu uygulama, kaliteli ve aynı zamanda uzun ömürlü özelliklere sahiptir. 

Poliüretan Epoksi Kaplama Avantajları Dezavantajları 

Son zamanlarda bu kaplama yönteminin tercih edilmesinin ve popüler hale gelmesinin birçok nedeni vardır. Poliüretan epoksi kaplama avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:
1- Zemin saydam ve pürüzsüz olduğu için mükemmel bir şekilde temizlenmektedir. Temiz bir bezle rahatlıkla silinebilir. 
2- Kimyasal tepkimelere karşı dirençli olduğu için temizlik maddeleriyle silinebilir. Asit türü temizlik maddelerine karşı dirençlidir. Bu nedenle akü fabrikalarında kullanılmaktadır. 
3- Renk ve desen seçeneği sayesinde evinizin veya ofisinizin genel dekoruna uyum sağlar. Bu özelliği sayesinde dekor dünyasının tercihi haline gelmiştir.
4- Diğer Poliüretan epoksi kaplama seçeneklerine nazaran daha ekonomiktir.
5- Isı, ses ve nem yalıtımı konusunda profesyoneldir.

Bu avantajlarının yanı sıra bazı dezavantajları da vardır. Yıkama veya silme esnasında tam olarak kurulanmadığı zaman kayganlaşır. Bu nedenle temizlik esnasında dikkat edilmelidir. 

Poliüretan Epoksi Kaplama Özellikleri 

Sonuç vermeyen ve etkili olmayan zemin kaplama tekniklerine nazaran Poliüretan epoksi kaplama özellikleri uygulamanın kalitesini göstermektedir. Bu uygulamanın özellikleri şu şekildedir:

1- Kolay temizlenebilir.
2- Uzun ömürlü ve ekonomiktir.
3- Nem, ısı ve ses yalıtımlıdır.
5- Uygun fiyat seçeneğine sahiptir.
6- Renk ve desen seçeneğine sahiptir.
7- Şeffaf, metalik, portakal kabuğu desenli, anti-statik, üç boyutlu ve epoksi boya modelleri bulunmaktadır.

Zemin kaplama yaptırmadan önce poliüretan epoksi kaplama uygulamalarına göz atmalısınız. İstediğiniz renk ve desen seçeneklerini bu uygulamada bulabilirsiniz.

Hızlı iletişim
  • 0216 398 71 94
  • 0532 246 37 75
  • info@zeminboyasi.net
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Hızlı iletişim