Epoksi Boya

EPOKSİ BOYAMA ÇEŞİTLERİ VE ÖZELLİKLERİ

Mekanlara daha yaşanılası ve sanatsal özellikler kazandıran epoksi boyama örneklerinin kendine has renkleri ve desenlerini sizler de çok seveceksiniz. Pratik uygulanabilme özelliği yanında motif verdiği objelere üç boyutlu bir görüntü kazandıran epoksi boyama çeşitleri kullanılış yeri ve amacına göre de değişiklik gösterir.  Bu bazen bir otoparkta araç park yeri olabileceği gibi, bir mutfakta ya da banyoda doğal manzara desenleri olarak karşımıza çıkabilir. Burada asıl önemli olan epoksi motiflerinin ihtiyaçlarımıza hitap edip etmediğidir. Ayrıca kullanışlı olması, zamanın yıpratıcı etkilerine karşı dayanıklı olması ve uygulama sırasında daha az uğraş gerektirmesi yapı unsurları açısından epoksi boyama seçeneklerinin daha fazla tercih edilmesini sağlamıştır.

Epoksi kaplama ve boyama hizmetleri günümüzde yetkili hizmet mağazalarından direk talep edilebildiği gibi kurumsal web siteleri aracılığı ile de talep edilebilmektedir. Bu sayede küçük çaplı yapı işlerinin yanında büyük çaplı inşaat ve yapı şirketleri de zamandan ve paradan tasarruf ederken, piyasada bulunan diğer epoksi boyama hizmetlerini pratik bir şekilde mukayese etme fırsatı yakalamaktadır. Epoksi zemin kaplama ürünlerini incelediğimizde antistatik ve yalıtım özelliğine sahip olduğunu görürüz. Bu özellik sayesinde mevsimlerin etkisi kışın sıcak, yazın soğuk mekanlar elde edilebilir.  Epoksi boyama ürünleri ilk etapta sıvı haldedir ve zamanla katılaşırlar. Bu tür ürünlere farklı yapı malzemeleri eklenerek dayanıklılık, parlaklık, desen ve renk gibi ayırt edici özelliklerin oranı değiştirilebilir.  Epoksi boyalar da bildiğimiz boyalar gibi farklı ağırlıklarda kovalar içinde satışa sunulmaktadır.

epoksi boya nedir

Epoksi Boyalarının Kullanım Alanları

İnsanoğlunun var olduğu her yerde yapı unsurlarından bahsederiz. Bu alanlar tek tek ikamet edilen yerler olabildiği gibi kitle yaşam alanları da olabilir. Hal böyle olunca yapı unsurlarında kullanılan malzemelerin çeşitliliği de bu ölçüde artış gösterir. Tek katlı yapılardan, çok katlı alanlara, geniş alanlardan, en ücra noktalara kadar yapım işlerinde kullanılacak malzemelere yeniden kurulum ya da yenileme amaçlı ihtiyaç duyulabilmektedir.  Baktığımızda; hastaneler, otoparklar, açık ve kapalı sunum alanları, sportif alanlar, sahalar, tribünler, ev, şirket ve ofisler, imalathaneler gibi çok farklı alanlarda kullanılan epoksi boya birbirinden canlı renklerin yanında açık tonlarda, doğal figür desenli yüzlerce model hayal gücüne ve mekanda bulunan diğer renklere göre çeşitlilik gösterir.

Epoksi boyaların sevilen bir diğer özelliği ise şeffaf ve duru bir görüntü yansıtması ve ortamda bulunan aydınlatmalarla daha da ilgi çekici ve hoş bir görüntü kazanmasıdır.  Epoksi boyalar sayesinde zeminler; daha dekoratif görünür, temizlenmesi kolaylaşır ve daha hijyenik bir özellik kazanırlar. Zemin yüzeyinde oluşan kayganlık sayesinde epoksi kaplama alanlarının silinmesini, parlatılmasını ve yeni bir görüntü kazanmasını son derece kolaylaştırır.  Normal şartlar altında epoksiler darbelere ve yıpratıcı diğer etkilere karşı dayanıklıdır ancak kullanım esnasında dikkat edilmesi bu tür yüzeylerin ömrünün uzun olması bakımında önemlidir. Bu sebeple bu tür alanları döşerken çizilmemesine kırılan ve ya bozulan bölgelerin mümkünse lokal olarak düzeltimesine ekstra özen gösterilmelidir.  Herşeyin bir miadı olduğu gibi epoksi boyaların da bir ömrü vardır. Ancak işi başından sıkı tutmak önemlidir. Siteden ya da satış mağazalarından epoksi boya temin ederken satış esnasında ve satış sonrasında hizmet güvencesi taahhüt eden firmalardan alışveriş yapmak gerekir. Böylece ürünlerle ilgili, teslimat, satış sonrası bakım ve merak ettiğiniz konularda ilgililerle temasa geçerek olası mağduriyetlerin önüne geçebilirsiniz. Bu konuda yılların verdiği tecrübeyi günümüz modern teknolojileri ile birleştiren firmaları tercih etmeniz menfaatinize olacaktır.

Hızlı iletişim
  • 0216 398 71 94
  • 0532 246 37 75
  • info@zeminboyasi.net
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Hızlı iletişim