Beton Görünümlü Zemin Kaplama

Beton Görünümlü Zemin Kaplama

Beton görünümlü zemin kaplama çimento kaynaklı bir kaplama yöntemidir. Estetiği dayanıklı Görüntüyü ve modern yapıyı bir araya taşımaktadır. Mekânların zemin aksamlarını şık ve fonksiyonel bir yapıya getirebilmek için bu tür bir kaplama tekniği uygulanmaktadır.

Uzun süre bakımı yapılarak kullanıma uygun bir kaplama tekniği olması açısından avantaj sağlamaktadır. Doğal bir görünüme sahip beton kaplama tekniği otantik bir atmosfer yaratmaktadır.

Mükemmel bir denge oluşturma bakımından kaplama esasları ofislerde daha çok tercih edilmektedir. Konut tarzı yaşam alanlarında özellikle mutfaklarda ve banyo bölümlerinde tercih edilmektedir. Kafelerde kalabalık alanlarda dayanıklı yapısından dolayı ön plana çıkmaktadır.

Beton Görünümlü Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Özellikle ofis ortamlarında beton görünümlü zemin kaplama Mobilya ile uyumlu hale getirilmesi kolay bir sistemdir. İdeal bir görüntü sağlayan iç mekanın ferahlığını ortaya çıkaran kaplama dayanıklılık bakımından da ön plana çıkmaktadır.

İşyeri, ofis, kafe, konut gibi mekanlarda sıklıkla kullanılan sistem sayesinde göz zevki zenginleştirilmektedir.

Şehir meydanlarında ayak basma oranının yüksek olduğu alanlarda sağlam bir zemin yaratılmaktadır.

Özellikle süsü havuzu niteliğindeki küçük yapıların zeminleri beton görünümlü zemin kaplama işlemine tabi tutulmaktadır.

Bahçe gezinti yollarında ve yürüyüş alanlarında kullanımı yaygındır.

Mobilya mağazalarında ağır yük binen zeminlerde betonun kalitesine dayalı zemin kaplaması yapılmaktadır.

Aynı zamanda beton kelime anlamına da bakıldığında sağlamlık ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle güçlü ve dayanıklı zemin istenilen alanlarda kullanımı yaygınlaşmaktadır.

Beton Görünümlü Zemin Kaplama Avantajları Nelerdir

Dayanıklı aynı zamanda bakım kolaylığı sağlayan beton görünümlü zemin kaplama sistemleri her zaman avantajı beraberinde getirmektedir.

 • Zeminlerin toz tutma özelliğinin ortadan kaldırılması temizlik kolaylığı ortaya çıkarmaktadır.
 • Bakımının kolay olması zaman tasarrufunun yanında enerji tasarrufunu da birlikte getirmektedir.
 • Uzun süreli kullanımı ve estetik yapısı sayesinde alanda yaşayan ve gelen giden insanların göz zevkine hitap etmektedir.
 • Beton görünümünün yanı sıra farklı desenlerin ve dekoratif görüntülerin ortaya çıkarılması kolay bir sistemdir.
 • Özel alanlarda mükemmel bir uyum sağlaması açısından uygulaması kolaydır.
 • Uygulama bakımından mala ile uygulanırken ortaya çıkarılan çizgiler fırça ile uygulanırken ortaya çıkan darbeler zeminde hoş bir görüntü sağlamaktadır.
 • Aynı zamanda hoş görüntüyü kazanmanın beraberinde sağlam çimento destekli yapının kazandırılması ömrünün uzun olmasına neden olmaktadır.

Beton Görünümlü Zemin Kaplama Dezavantajları Nelerdir?

Kaplama yapıldığı andan itibaren birçok avantajın yanında dezavantaj sayılabilecek özellik de ortaya çıkmaktadır.

 • Beton görünümlü zemin kaplama sistemlerinde en büyük dezavantaj aşırı bakım gerektirmesidir.
 • Özellikle çiziklerin ve ortaya çıkabilecek lekelerin dikkate alınmaması ileri safhalarda değişik hasarların ortaya çıkmasına neden olacaktır.
 • Ayrıca uzman kişiler tarafından uygulanmış şekline göre maliyeti arttığı görülmektedir.
 • Zamanında bakımının yapılması maliyet açısından estetik görünüm ve dayanıklılık paralelde düşünülerek dezavantajların avantaja dönüştüğü görülmektedir.

Beton Görünümlü Zemin Kaplama Malzemeleri Nelerdir

Beton görünümlü zemin kaplama malzemelerinin başında çimento hammaddesi gelmektedir. Çimento ve diğer kimyasal maddelerin karışımıyla ortaya çıkarılan kaplama akrilik malzeme desteği ile değişik renk ve Desenler yaratmaktadır.

Çimento yapıştırıcı ve birleştirme özelliğini ortaya çıkarırken renkler farklı bir görsel Şölen yaratmaktadır. Çimento pigmentlerinin birleşimi sağlam bir zeminin yaratılmasına neden olmaktadır.

Beton Görünümlü Zemin Kaplama Fiyatları

Beton görünümlü zemin kaplama fiyatları belirlemek de esas sayılabilecek en önemli bu husus kaplanacak alanın metrekaresidir. Kaplama malzemesinin kalitesi kalınlığı desen seçimi karışım oranları tamamen fiyatları farklı açılarda ortaya çıkarmaktadır.

Bu nedenle beton görünümlü kaplama yaptırmadan önce yapılacak zeminin alanının çok iyi hesaplanması gerekir. Bundan sonraki aşama zemin kaplaması yapan kuruluşların online satış mağazalarında gerekli bilgiler girilerek fiyat teklifleri oluşturulmaktadır.

 

Hızlı iletişim
 • 0216 398 71 94
 • 0532 246 37 75
 • info@zeminboyasi.net
Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.
Hızlı iletişim